JAK NIE PODCINAĆ SOBIE SKRZYDEŁ .
O PRZEŁAMYWANIU WEWNĘTRZNYCH OPORÓW I NIEMARNOWANIU WŁASNEGO POTENCJAŁU - MICHAELA MUTHIG Recenzja

Autor:
Tytuł: JAK NIE PODCINAĆ SOBIE SKRZYDEŁ . O PRZEŁAMYWANIU WEWNĘTRZNYCH OPORÓW I NIEMARNOWANIU WŁASNEGO POTENCJAŁU
Tytuł oryginału: Der Kline Saboteur in uns.
Unbewusste innere Widerstände erkennen und auflosen
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2022.02.28
Ilość stron: 280
Ocena: 6/10




                                Opis:


Pewnie wiele razy słyszałaś, że powinnaś słuchać swojego wewnętrznego głosu. Jak się okazuje, nie zawsze jest to prawda!

Wiedz, że w każdym z nas mieszka wewnętrzny sabotażysta, który uniemożliwia nam osiąganie celów. To właśnie ten podstępny drań niszczy twoją karierę, odpowiada za problemy w związku, wywołuje bóle głowy i inne dolegliwości. Często w „atrakcyjnym przebraniu”, zasłaniając się dobrymi intencjami, nie pozwala ci rozwinąć tkwiącego w tobie potencjału.

Koniec z tym!

Ta książka to jasna instrukcja, jak rozpoznać w sobie wewnętrznego sabotażystę, jak obnażyć jego podstępne metody i jak się przed nimi bronić.

Czas raz na zawsze rozprawić się z wewnętrznym sabotażystą i rozwinąć skrzydła!

Doktor Michaela Muthig jest lekarzem specjalistą medycyny ogólnej, medycyny psychosomatycznej i psychoterapii. Szczególnie ceni terapię behawioralną. Pracowała w Szpitalu Uniwersyteckim w Tybindze, a obecnie zajmuje się głównie coachingiem i prowadzi kursy psychologiczne poświęcone tematyce wewnętrznego sabotażu.




                                                                                                                             Podła kreatura mieszka w każdym z nas. Autorka ukazuje nam metody, jak sobie z nim poradzić oraz w jaki sposób go rozpoznać.
                                                                                      Drań wewnątrz nas wywołuje bóle głowy, niszczy karierę, zarazem odpowiada za problemy w związku.
Cieszę się, że Michaela Muting dała przykład dywersji na przykładzie pecha w miłości, które zdarza się często....              
„Zupełnie nieświadomie przyciągała w ten sposób typów, którzy zdobywanie kobiety traktowali głównie, jak grę i w ogóle nie byli zainteresowani związkiem na stałe. Nic dziwnego, że wszystkie te relacje po krótkim czasie się kończyły”.
                                                          Po drugie mamy wyjaśnione, że strefa niespełnionych marzeń, jest miejscem w pamięci, które przypomina o nieudanych planach, marzeniach, również celach Czy da się tego uniknąć? W jaki sposób? „Zidentyfikowanie zależność i wzorców wymaga wiele czasu i kreatywności. Jeśli zrozumiesz, dlaczego twoje dawne pomysły się nie urzeczywistniły, możesz w porę rozpoznać nadchodzące akcje sabotażowe i im zapobiec”.                                                                    
                                                               Z kolei w książce mamy styczność z bajkami i dziecięcymi historiami. Czy mają one na nas wpływ? Według mnie tak... „Prawdopodobnie sam jesteś ciekawy, jakie dziecięce historie chce zachować twój sabotażysta i jaką tożsamość dla ciebie stworzył. Opisana w dalszej części metoda naprowadzi cię na właściwy trop. Poświęć na nią jedną lub dwie godziny”.                                                                                                        Na dodatek przeszłość i wydarzenia z dzieciństwa i przeszłych lat kształtują nas i naszą osobowość. Uczymy się na błędach oraz złych momentach. „Wydarzenia kształtuje osobowość i są źródłem ważnych doświadczeń, które nas czegoś uczą. Jeśli są negatywne, uczymy się, że możemy polegać wyłącznie na nas samych lub zasadniczo nie powinniśmy ufać innym ludziom, ponieważ możemy się nimi rozczarować”.



Dziękuję za egzemplarz Wydawnictwu Otwartemu.

Komentarze

Popularne posty